Şirketimiz, 03.Mart.2001 tarihinde yürürlüğe giren 4628 sayılı Enerji Piyasası Kanunu kapsamında, 1.000.000 TL sermayeyle kurularak, EPDK’ dan ETS/2806-5/1713 lisans numarası ile aldığı lisansın akabinde, PMUM’ a kayıt olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Şirketimizin amacı; elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, çevreye uyumlu ve düşük maliyetli bir şekilde müşterilerimizin kullanımına sunulmasıdır.

2001 yılında yürürlüğe giren 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde ve ilgili mevzuata tabi olarak almış olduğu Toptan Satış Lisansı ile müşterilerine elektrik enerjisini mevcut tarifelerden daha indirimli ve ekonomik şartlarda sağlamaktadır.

Serbest piyasada elektrik alım satımı ile iştigal eden şirketimiz, Türkiye’deki diğer üretici ve ticari firmalardan ve/veya elektrik havuz sisteminden almış olduğu elektrik enerjisini, uygun fiyatlarla müşterilere vermek suretiyle elektrik sektöründe, toptan elektrik ticareti alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çalışmalarını uzman kadrosu ile sürdüren Çavuşoğlu Enerji, serbestleşen ve gelişen toptan elektrik satış sektöründe lider firmalardan biri olmayı hedeflemektedir. Müşterilerimize; elektrik enerjisini mevcut tarifelerden daha indirimli ve ekonomik şartlarda sağlamak, müşteri memnuniyetini daima ilke benimsemektir.

Şirketimizin tüm faaliyetleri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından denetlenmektedir.